BAYMAK KOMBİ ARIZA KODLARI

 

 • BAXİ LUNA KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

BAXİ KOMBİ E01 ARIZA KODU: Bu kod, kombinize gazın gelmediğini gösteren arızadır. Kombinizin elektronik kartında ya da gaz valfinde sorun olabilir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı. Bizimle iletişime gecilmelidir.

BAXİ KOMBİ E03 ARIZA KODU: Bu kod, baca sensöründe sorun olduğunu gösterir. Baca tip kombilerde baca sensörü bulunmaktadır. Kombideki görevi ortam sıcaklığını kontrol etmek ve elektronik karta bunu aktarımını sağlamaktır.  Kombimizin ekranında bu arıza kodu ile karşılaştığımızda sensör görevini gerçekleştirmediğini anlarız. Sensör değişimi gerekebilir tüketici Bizimle iletişime gecilmelidir.

BAXİ KOMBİ E02 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin aşırı ısınmasından dolayı görünen arızadır. Termostat arızalıysa cihaz kendini otomatik olarak bloke etmiştir. Bu durumda tüketici kendi müdahalede bulunmamalı Bizimle iletişime gecilmelidir.

BAXİ KOMBİ E05 ARIZA KODU: Bu kod, kalorifer sensöründe arıza olduğunu gösterir. Bu vaziyette petekler ısınma yapmaz. Tüketici bu sorun için Bizimle iletişime gecilmelidir.

BAXİ KOMBİ E04 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizde alev olup olmadığını elektronik kartta aktaran iyonizeysen elektrotu sinyal alamadığını gösteren arızadır. Gaz akımının yanı sıra atık gaz sisteminin ya da iyonizeysen elektrotunda arıza olabilir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı  Bizimle iletişime gecilmelidir.

BAXİ KOMBİ E06 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su vermediği anlamına gelir. Baxi luna kombide yaz kış bu arıza kodu ile karşılaşabiliriz. Sensörün değişimi gerekebilir. Tüketici kendisinin müdahalede bulunabileceği bir durum değildir. Bizimle iletişime gecilmelidir.

BAXİ KOMBİ E10 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin suyunu azaldığını gösterir. Kombinizin alt kısmında su basma vanasını açarak bar 1 ile 1,5 arasına gelecek şekilde su basmalısınız. Bu işlemi yaptıktan sonra kombiniz çalışmaya devam edecektir.

BAXİ KOMBİ E25 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin en yüksek sıcaklığa ulaştığını gösteren arızadır. Kombimizin ekranında bu hata kodu ile karşılaşırsak, pompa sıkışmış olabilir. Üç yollu vananın konumu değişmiş olabilir. Eşanjör ya da kalorifer petekleri kireçlenmiş ya da tıkanmış olabilir. Bu vaziyette tüketici direk Bizimle iletişime gecilmelidir.

BAXİ KOMBİ E35 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizde alevin oluşmadığı anlamına gelir. Bu vaziyette kombinizden sıcak su alamazsınız aynı zamanda peteklerinizde ısınmaz. Tüketicinin kendi yapabileceği bir şey yoktur. Bizimle iletişime gecilmelidir.

BAXİ KOMBİ E97 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin elektrik voltajı ile ilgili arızanın olduğunu gösterir. Daireye girişine gelen voltajların düşük olduğunu ya da elektronik kartta hasar olduğunu anlarız. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı Bizimle iletişime gecilmelidir.

BAXİ KOMBİ E80 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin elektronik kartında hasar olabildiği anlamına gelir. Tüketici  Bizimle iletişime gecilmelidir.

BAXİ KOMBİ E98/E99 ARIZA KODU: Bu kodları kombinizde görürseniz elektronik kartta sorun olduğu anlamına gelir. Tüketici olarak yapabileceğiniz bir durum yoktur. Bizimle iletişime gecilmelidir.

 

BAYMAK İDEE Kombi Arıza Kodları

 • Baymak IDEE Kombi Resetleme İşlemi: Reset tuşuna 5 saniye boyunca basılı tutun, durum göstergesi aniden kırmızı olacak ve kombi reset modülünde başlayacaktır. 4 dakika boyunca kombi süpürme işlemine başlayacaktır. Hata durumu devam ediyorsa aşağıdaki yazılanları uygulayınız. Arıza devam ederse servisimizi çağırabilirsiniz.
 • Baymak IDEE Hata Kodu 1: 1 Kez Kırmızı Sinyal (Sensör Hatası – E02, E03, E04, E05, E06, E07, E08, E09, E10, E11, E35) – Hata kodu açıklamasına bakınız.
 • Baymak IDEE Hata Kodu 2: 2 Kez Kırmızı Sinyal (Maksimum Sıcaklık Koruması – E12, E41) – Hata kodu açıklamasına bakınız.
 • Baymak IDEE Hata Kodu 3: 3 Kez Kırmızı Sinyal (Ateşleme Hatası – E14, E16, E36) – Hata kodu açıklamasına bakınız.
 • Baymak IDEE Hata Kodu 4: 4 Kez Kırmızı Sinyal (Fan Arızası – E34) – Hata kodu açıklamasına bakınız.
 • Baymak IDEE Hata Kodu 5: 5 Kez Kırmızı Sinyal (Parametre Hatası – E00, E01) – Hata kodu açıklamasına bakınız.
 • Baymak IDEE Hata Kodu 6: 6 Kez Kırmızı Sinyal (Çeşitli) – Hata kodu açıklamasına bakınız.
 • Baymak IDEE E00 Arıza Kodu: Depolama Ünitesi PSU Parametresi Bulunamadı
 • Baymak IDEE E01 Arıza Kodu: Güvenlik Parametreleri Hatalı
 • Baymak IDEE E02 Arıza Kodu: Akış Sıcaklığı Sensörü Kısa Devre Yapmış
 • Baymak IDEE E03 Arıza Kodu: Akış Sıcaklığı Sensörü Açık Devre
 • Baymak IDEE E04 Arıza Kodu: Akış Sıcaklığı Çok Düşük – Isıtma sisteminin havasını alın. Cihaza 1,5 bar olacak şekilde su dolumu yapınız ve cihazı resetleyiniz.
 • Baymak IDEE E05 Arıza Kodu: Akış Sıcaklığı Çok Yüksek – Isıtma sisteminin havasını alın. Cihaza 1,5 bar olacak şekilde su dolumu yapınız ve cihazı resetleyiniz.
 • Baymak IDEE E06 Arıza Kodu: Dönüş Sıcaklığı Sensörü Kısa Devre Yapmış
 • Baymak IDEE E07 Arıza Kodu: Dönüş Sıcaklığı Sensörü Açık Devre
 • Baymak IDEE E08 Arıza Kodu: Dönüş Sıcaklığı Çok Düşük – Isıtma sisteminin havasını alın. Cihaza 1,5 bar olacak şekilde su dolumu yapınız ve cihazı resetleyiniz.
 • Baymak IDEE E09 Arıza Kodu: Dönüş Sıcaklığı Çok Yüksek – Isıtma sisteminin havasını alın. Cihaza 1,5 bar olacak şekilde su dolumu yapınız ve cihazı resetleyiniz.
 • Baymak IDEE E10/E11 Arıza Kodu: Akış ve Dönüş Sıcalığı Arasındaki Fark Çok Büyük – Isıtma sisteminin havasını alın. Cihaza 1,5 bar olacak şekilde su dolumu yapınız ve cihazı resetleyiniz.
 • Baymak IDEE E12 Arıza Kodu: Isı Eşanjörünün Sıcaklığı Normal Değerlerin Üzerinde – Isıtma sisteminin havasını alın. Cihaza 1,5 bar olacak şekilde su dolumu yapınız ve cihazı resetleyiniz.
 • Baymak IDEE E14 Arıza Kodu: Ateşleme Hatası – Cihaza gaz geldiğinden emin olunuz. Gaz vanalarını kontrol ediniz. Cihazı resetleyin.
 • Baymak IDEE E16 Arıza Kodu: Yanlış Alev Sinyali – Cihaza gaz geldiğinden emin olunuz. Gaz vanalarını kontrol ediniz. Cihazı resetleyin.
 • Baymak IDEE E17 Arıza Kodu: Gaz Vanası Sorunu – Cihaza gaz geldiğinden emin olunuz. Gaz vanalarını kontrol ediniz. Cihazı resetleyin.
 • Baymak IDEE E34 Arıza Kodu: Fan Hatası
 • Baymak IDEE E35 Arıza Kodu: Ters Yönde Akım ve Geri Dönüş
 • Baymak IDEE E36 Arıza Kodu: Alev Kaybı
 • Baymak IDEE E37 Arıza Kodu: İletişim Hatası
 • Baymak IDEE E38 Arıza Kodu: SCU PCB’li İletişim Hatası
 • Baymak IDEE E39 Arıza Kodu: Kapanma Girişi Kilitlenme Modunda
 • Baymak IDEE E40 Arıza Kodu: HRU/URC Ünitesi Test Hatası
 • Baymak IDEE E41 Arıza Kodu: Maksimum Sıcaklık Ayarı Aşılmış

 

BAYMAK LUNA 5 ARIZA KODLARI

 

 

 1. E01 Arızası Ateşleme sorunudur.
 • Çözüm  Bu arıza durumunda dairede gaz olmayabilir ya da kombiye gaz gelmeyebilir. Bu nedenle kullanıcı olarak önce gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Dairenizde gazın olduğundan emin olmanız gerekir. Bu nedenle de gaz vanaları kapalı ise açın.  Sonrasında kombiyi resetleyin. Düzelme olmadığı durumlarda teknik açıdan yapabileceğiniz başka bir işlem yoktur. Mutlaka servisi arayarak yardım alın. Ateşleme problemlerinde; gaz valfi, iyonizasyon ateşleme elektrodu ya da anakart gibi parçalarda sorun olabilmektedir. Net tespit için uzman yardımı alınız.
 1. E02-F02 Arızası Sahte alev sorunudur.
 • Çözüm  Bu arıza durumunda alev hissedilmiyor da diyebiliriz. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman cihaza birkaç kez reset atın. Sorunda düzelme olmaz ise teknik açıdan servis yardımı alın. İyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde ya da elektronik kartta sorun olabilmektedir.

 

 1. E03 Arızası Aşırı ısınma problemidir.
 • Çözüm  Her dönem karşımıza çıkabilecek arıza durumlarındandır. Kombi susuz kalmış olabilir. Bu nedenle önce su basıncını kontrol edin. Düşük ise su basın. Sonrasında kombiyi resetleyin. Resetleme işleminden sonra da düzelme olmaz ise Baymak Servisi yardımı almak zorundasınız. Cihazınızda aşırı ısınma sorunu olduğunda; ana eşanjör kireçlenmiş olabilir, pompa sıkışmış olabilir, üç yollu vana arızalı olup konum değiştiriyor olabilir ya da kalorifer filtresi tıkanmış olabilir. Teknik açıdan net tespit ve müdahale için servis yardımı alınız.
 1. E04-E05-E06-F23 Arızası Atık gaz sistem sorunudur.
 • Çözüm  Baymak Luna5 model kombiler hermetik olduğu için bu arıza durumunda fan, anakart ya da prosestat arızalı olabilir. Cihaz bloke şekildedir. Servisi arayarak kesin çözüm için yardım almalısınız.
 1. E07 Arızası Baca termostat kablosu sorunudur.
 • Çözüm  Çok nadir karşımıza çıkan arıza durumlarından biridir. Baca termostatı kablosunda sorun olduğunu ve bu sebeple hava akışının sağlıklı bir şekilde yapılmadığını belirtir. Bu gibi durumlarda teknik açıdan mutlaka uzman yardımı alınmalıdır. Baymak Servisi’ni aramalısınız.
 1. E08-E12-E21-F25 Arızası Anakart sorunudur.
 • Çözüm  Genelde karşımıza sıklıkla çıkan arıza durumlarındandır. Bu dört hata kodunun da açıklaması anakart sorunudur. Anakart arızalı olduğu için cihaz çalışmayacak ve randıman alamayacaksınız. Bu gibi durumlarda teknik açıdan yardım almak üzere Baymak Servisi’ni aramalısınız.
 1. F13 Arızası Kombide reset kilitlemesidir.
 • Çözüm  Reset düğmesine olması gerekenden daha uzun süre bastığınızda reset düğmesi kilitlenir ve cihaz çalışma yapmaz. Bu durumda sorunu düzeltmek amacı ile cihazı şalterinden kapatın ve yeniden açın. Bu şekilde sorun düzelecektir.
 1. F22 Arızası Düşük voltaj hatasıdır.
 • Çözüm  Kombiye gelen voltajın düşük olduğunu ve bu sebeple sorun yaşandığını belirtir. Cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin ve bir süre kadar da voltajların düzelmesini bekleyin. Uzun süre bekleme sonrasında sonuç alamadıysanız teknik açıdan mutlaka uzman servis yardımı alın. Düşük voltaj sorunları yaşandığında genelde kombi kartı yanmakta ya da hasar görmektedir. Karta Baymak Servisi tarafından müdahale edilir. Yalnız önerimiz mutlaka kombi regülatörü kullanmanızdır. Aksi durumda sorunu yaşamaya devam edersiniz ve karta müdahale eden firma sizlere işlem için garanti sunmaz.
 1. F31 Arızası Kalorifer sensörü (çıkış suyu sensörü) sorunudur.