LAMBERT ATTİVO KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

LAMBERT ATTİVO E01 ARIZA KODU: Bu kod, kombinize gelen gaz girişinde arıza olduğunu gösterir. Bu durumda kombiniz ateşleme yapamaz.  Bu sebep den dolayı da verim alamayız. Ana kartta ya da gaz valfinde arıza olabilir. Tüketici bu durumda kendi müdahale de bulunmamalı yetkili servis den destek almalıdır.

LAMBERT ATTİVO E02 ARIZA KODU: Bu kod, kombiniz fazla ısındığından dolayı bloke olduğu anlamına gelir. Limit termostatı arızalanmış da olabilir. Tüketicinin kendi müdahalesi olamaz. Yetkili servis den destek almalıdır.

LAMBERT ATTİVO E05 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin tesisatını ısıtmada görevli olan sensörün arızalandığını gösterir. Kalorifer petekleri ısınmaz. Bu durumda sensör tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici yetkili servis ile irtibat kurmalıdır.

LAMBERT ATTİVO E03 ARIZA KODU: Bu kod, baca tip kombilerinizin baca sensörünün hasar gördüğünü gösterir. Bu durumda kombinin ve ortamın ısısını ölçmeye yarayan sensör işlevini gerçekleştiremez. Elektronik kartta hasar meydana gelebilir. Tüketicinin müdahale etmemesi ve yetkili servis den destek alması gerekir.

LAMBERT ATTİVO E06 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su vermediğini gösterir. Sıcak su sensörün hasar gördüğünü anlarız. Sensörün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Bu durumda tüketici yetkili servis den destek almalıdır.

LAMBERT ATTİVO E10 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin su basının düşük olduğunu gösterir. Bu durumda tüketici su basınını 1.5 gelecek şekilde su basması gerekecektir. Kombinizin alt kısmında bulunan su açma vanası bulunmaktadır. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra kombiniz kaldığı yerden çalışmaya devam edecektir.

LAMBERT ATTİVO E25 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizi aşırı ısınmasından dolayı kendini kullanım dışı yaptığını gösterir. Bu durum birçok arızaya da sebep olabilir. Kod filtrelerin tıkanması, ana eşanjörün kireçlenmesi, pompanın sıkışması ya da üç yollu vananın konum değiştirmesi gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Tüketici arıza tespiti ve arızanın çözümü için yetkili servis den destek almalıdır.

LAMBERT ATTİVO E35 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin alev almadığını gösterir. Bu sorunda kombiye gelen gaz vanaların açık olup olmadığı kontrol edilmesi lazım. Eğer vanalar açık durumda ise kombiye birkaç kere reset atılmalı halen düzelme gözükmüyor ise yetkili servis den destek alınmalıdır.